Kolagen w trosce nie tylko o twoją urodę

Większa grupa współczesnego społeczeństwa kojarzy kolagen w pierwszej kolejności z preparatami kosmetycznymi i właściwościami przeciw przeciwzmarszczkowymi.

Nie każdy również wie co to jest kolagen, jakie ma własności i w jakich przypadkach zaleca się kurację z jego zastosowaniem. Kolagen wchodzi w skład białka o charakterze włóknistym i samoczynnie wytwarzany jest przez ludzki, zwierzęcy a nawet roślinny organizm. Ze względu na swoje własności odpowiada w pierwszej kolejności za jędrność i elastyczności nie tylko skóry ale prawie wszystkich tkanek. W największej ilości występuje w?skórze, tętnicach, ścięgnach, kościach, więzadłach, chrząstkach a nawet sercu i?mózgu. Z upływem czasu w wieku około dwudziestu pięciu lat organizm ludzki traci możliwość wytwarzania kolagenu w wyniku czego zaczynają pojawiać się jego ubytki. Ubytki w białku kolagenowym nie tylko zmniejszają sprężystość skóry i powodują powstawanie pierwszych zmarszczek ale są również powodem złego funkcjonowania organizmu. Jedną z najczęściej pojawiających się dolegliwości są bóle stawów.

noblehealth.pl

Za prawidłową pracę stawów odpowiada znajdująca się na ich powierzchni maź , która zawiera białko kolagenowe. Jego brak wywołuje nie tylko ich ból ale również złą pracę. Lekarze w takich przypadkach zalecają specjalny preparat zawierający czynny kolagen na stawy. Zawarte w preparatach kolagenowe białko pozyskiwane z ryb morskich skutecznie wnika w stawy uzupełniając wywołujące dolegliwości ubytki. Na rynku znajdują się specjalne tabletki z kolagenem, których skuteczność w leczeniu stawów potwierdzają nie tylko liczne badania naukowe ale również opinie wystawione przez osoby, które przeszły kuracje przy ich zastosowaniu.

Większość osób zadaje pytanie w czym jest kolagen nie licząc preparatów dostępnych w aptekach. Na rynku sprzedaży oferowane są suplementy z zawartością kolagenu, których zażywanie również zmniejsza jego ubytek w ludzkim organizmie. Decydując się na kurację z ich wykorzystaniem warto dodatkowo sięgać po preparaty o zwiększonej zawartości witaminy C, E, A oraz siarki, które mogą wspomóc pasma włókien kolagenowych zapewniając w ten sposób skuteczność kuracji.

Naturalny kolagen zawierają w swoim składzie spożywane każdego dnia produkty żywnościowe. Najbardziej skuteczny kolagen znaleźć można w świeżych rybach morskich. Ponadto specjaliści w żywieniu zalecają w przypadku dużych ubytków białka kolagenowego w stawach uzupełnienie codziennej diety o galarety wieprzowe, wołowe a nawet roślinne. Zawarte w nich białko kolagenowe pochodzenia roślinnego albo zwierzęcego choć w mniejszym stopniu w porównaniu do kolagenowego białka rybiego uzupełnia ubytki co w efekcie przywraca prawidłową pracę stawów. Dieta dodatkowo powinna być uzupełniona podobnie jak w przypadków suplementów o produkty ze zwiększoną ilością witaminy C, A oraz E. Znajdziemy je w pierwszej kolejności w owocach i warzywach takich jak dla przykładu żurawina, owoce cytrusowe, chili, marchew, buraki, dynia, migdały oraz orzechy. Do sporządzanych dań warto również używać oleju roślinnego, który charakteryzuje zwiększona zawartość witaminy E.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *